» 
»
 

Tarihi eser aramak için girdiği kuyu mezarı oldu

Konya'da tarihi eser bulmak maksadı ile 15 metrelik çukura giren 3 kişiden biri göçük altında hayatını kaybederken şans eseri hayatta kalan 2 kişi de içeride birikmiş metan gazından zehirlenerek hastaneye kaldırıldı.

Konya'da yaşanan korkunç olay merkeze bağlı bulunan Bozkır ilçesinde bulunan Hisarlık Mah. Göksu Deresi mevkiide gece saatlerinde yaşanan olay Jandarmaya gelen bir ihbar telefonu ile ortaya çıktı. Edinilen bilgiye göre üç arkadaş önce tarihi eser maksadı ile bölgede 15 metre derinliğinde kuyu kazdı. Daha sonra kuyuya inan Ahmet Can (29) arkadaşları Ahmet T. ve Abdullah G. kişi kontrolsüz olarak indikleri kuyudan sızan metan gazı ile zehirlendi. İhbarla yaşananların haber verilmesi üzerine olay mahaline gelen sağlık ekipleri olay yerindeki yaptıkları ilk müdehaleden sonra zehirlenen iki kişiyi hastaneye sevk etti.

Kuyuda bulunan 3. kişi Ahmet Can ise 15 metre derinde meydana gelen göçük altında kaldı. Ahmet Can'ın bulunduğu yerden çıkarmak için bölgeye Konya AFAD ekipleri çağrıldı. Titizlikle yürütülen uzun kurtarma çalışmaları sonucunda cansız bedenine ulaşılan Ahmet Can, Bozkır Devlet Hastanesi morguna sevk edildi. Metan gazı zehirlenmesi sebebi ile hastaneye kaldırılan iki kişinin durumunun ağır olduğu bildirildi. Polis yaşananlarla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *