» 
 

Tarkan ve Sezen Aksu düet yaptı

Pop müziğin Türkiye'deki en güçlü isimleri arasında bulunan Minik Serçe lakaplı Sezen Aksu ve Mega Star Tarkan ikilisi ilk kez bir albümde düet yaptılar. Yaşar Gaga'nın 'Alakasız Şarkılar' adını verdiği albümde 'Ceylan' adında bir şarkıyı seslendirmek için Türkiye'nin en değerli şarkıcılarından Tarkan ve Sezen Aksu stüdyoya girdi.

Türk pop müziğin en sevilen isimlerinden olan Sezen Aksu ve Mega Star Tarkan, ilk kez bir albümde beraber şarkı söylediler. Yaşar Gaga'nın 'Alakasız Şarkılar' albümünde yer alacak  'Ceylan' isimli şarkıyı seslendiren Minik Serçe Sezen Aksu ve Tarkan ile birlikte, Türkiye'nin 20 ünlü ismi de Yaşar Gaga’nın  'Alakasız Şarkılar' adlı albümünde şarkılar seslendirdi.
Sezen Aksu'nun daha önce, Diyarbakır'ın Şenlik adlı köyünde koyunları otlatırken bomba atar sebebiyle hayatını kaybeden 14 yaşındaki Ceylan Önkol için hazırladığı "Ceylan" adlı şarkıyı, daha önce Nükhet Duru da seslendirmişti.
Yaşar Gaga albümünün çıkış şarkısı olarak Minik Serçe ve Mega Star'ın ilk kez düet yapacağı 'Ceylan'  parçası seçildi. Söz ve müziğinin Sezen Aksu'ya ait olduğu 'Ceylan' adlı parça bugün dijital platformlarda yayınlanmaya başlayacak. Albüm ise tam olarak hangi gün piyasaya çıkacağı belirtilmedi.
Bilindiği üzere, Sezen Aksu geçtiğimiz aylarda uzun süren sessizliğinin ardından yepyeni bir albümle sevenlerinin karşısına çıkmış ve birçok parçası dijital platformlarda yerini almıştı. Mega Star Tarkan’ın da yeni albüm hazırlığında olduğu biliniyor ancak ne zaman listelerdeki yerini alacak sorusu şu anda merak konusu.

Çok merak edilen şarkının sözleri ise şöyle;

Ah yüreğimde dört nala atlar
Atların sağrısında kanatlar
Sağ yanım boydan boya Mezopotamya
Sol yanımda Rumeli ağıtları patlar
Gözlerime astılar seni
Ceylanım kör oldum ben
Ne havan topu ne mermi
Senle vuruldum ben
Ah gözümün yaşı sel Selanik
Diyarbekir’e bir türkü selalık
Gezme ceylan bu dağlarda gezme
Gece gerdanlık gündüz mezarlık

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *