» 
»
 

Tarlasını sulamak için su kanalından su çekti canından oldu!

Konya'da 34 yaşındaki Mustafa Çobaner mısır tarlasını sulamak için kanaldan su çekerken dengesini kaybetti ve su kanalının içerisine düştü. Ayağı kayıp kanalın içerisine düşen genç adam kanalda boğularak can verdi.

Konya'da kendisine ait mısır tarlasını sulamak için kanaldan su çekmeye çalışan Mustafa Çobaner (34), Konya'nın Çumra İlçesi'ndeki su kanalında boğularak hayatını kaybetti. Dün akşam saatlerinde gerçekleşen bu olay, Konya'nın Çumra İlçesi'ndeki Çatalhüyük Mahallesi'nde meydana gelen bu olayda Mustafa Çobaner ve iki oğulu kendilerinin olan mısır tarlasını sulamak istediler.

Mustafa Çobaner dengesini kaybedip su kanalına düşünce boğularak canından oldu. Çocuklar çaresiz babalarını derin kanaldan kurtaramadılar. Acil sağlık ekiplerini ve itfaiyeye haber veren çocuklar, olay yerine gelen Konya İtfaiye Başkanlığı Sualtı ekibi ve AKUT ekipleri ile sağlık ekipleri ve jandarma müdahale etti.

Arama Kurtma Ekipleri arama başlattı ve özel timler kanalın heryerinde geniş bir arama yaptılar. 10 kişilik dalgıç ekiplerinin aramaları sonucu Mustafa Çobaner'e 4,5 saatlik aramalar sonucunda rastlandı. 2 kilometre boyunca kanalda sürüklenen Mustafa Çobaner hayata gözlerin kapamıştı. Kanaldan cansız bedeni çıkartılan Çobaner Çumra Devlet Hastanesi morguna otopsi yapılmak üzere sevk edildi. Olay ile başlatılan soruşturma devam ediyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *