» 
»
 

Tatilin sona ermesi dünyada en çok Türkleri etkiliyor

Yazın ve tatilin bitmesinin ardından iş başı yapıldı ve okullar açıldı. Seyahat sitesi momondo'nun araştırmalarına göre tatil dönüşü kendini en kötü hisseden milletin Türkler olduğu ortaya çıktı.

Sıcak yaz günlerinin ve tatilin bitmesinin sonrasında herkes günlük hayatlarına geri döndü. Çocuklar okullara, veliler ise iş başı yaptı. Pek çok kişi kendisini bekleyen yoğun tempo ve stresten dolayı moral bozukluğu yaşasa da kimileri bu hareketli dönemi oldukça seviyor. Peki siz hangisisiniz? Tatil dönüşü kendinizi nasıl hissediyorsunuz? Seyahat sitesi momondo bunu merak etti ve Türkiye'nin de içinde yer aldığı 20 ülkedeki katılımcılara bu soruyu sordu. Kişiler rutin hayatlarına geri dönmek için tatil sonrasında ne yapıyor?

Yapılan araştırmaların sonucuna göre, tatilin bitmesine en çok sıkılan ülke Türkiye. Ankete katılım gösteren Türklerin yüzde 65'i tatil dönüşünde kendilerini moralsiz ve kötü hissediyor. İkinci sırada yüzde 62 ile Brezilyalılar, üçüncü sırada ise İngilizler, Fransızlar ve İspanyollar olarak sıralanıyor. Eski günlük dönemine dönmek için tatille vedalaşan Türklerin, geçtiğimiz seneye göre sayılarının iki kat arttığı ve hatta tatilden gözü yaşlı ayrıldıkları belirtiliyor.

Tatil dönüşünde bir anda stres ve yorucu iş yoğunluğu ile mücadele etmek isteyen Türklerin çözümü ise aile ve arkadaşlar. Tatil dönüşünde yüzde 33'lük bir kısım sevdikleri ile bolca zaman geçirirken, yüzde 31'i koşuşturma öncesi birkaç gün hiçbirşey yapmadan öylece dinleniyor. Yüzde 28'i ise bunalıma girmemek için kendilerine zaman ayırıyor.

Tatil sonrasında stres yaşamak istemiyorsanız seyahat sitesinin size birkaç önerisi var. Tatil bitiminde ikinci sezon için yeni tatil planları yapabilirsiniz. Bir süre kendinize zaman ayırabilir, egzersiz yapabilirsiniz. Tatil seyehatinde çekindiğiniz bir fotoğrafı bilgisayarınızın yanına yapıştırabilirsiniz. Unutmayınız ki, tatilin en mutlu kısmı tatilin kendisi değil, tatili planlama ve yarattığı heyecan, beklenti hissidir.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *