» 
»
 

Tayland'da bombalar peş peşe patladı! Çok sayıda yaralı var

Tayland'da Hua Hin, Phuket başta olmak üzere bir çok turistik bölge terör saldırılarının kurbanı oldu. Yaşanan saldırılarla ilgili soruşturmaların başladığını bildiren yetkililer, çok sayıda yaralı vatandaşın olduğunu ifade ediyor.

Tayland'ın birçok farklı bölgesinde yaşanan bombalı saldırıların ilki alınan bilgilere göre, Bangkok yakınlarındaki turistler açısından ülkenin en gözde tatil merkezi olan Hua Hin’da meydana geldi. 24 saat içinde dört ayrı noktada bombalamanın olduğu bölgede, iki kişi hayatını kaybetti.

Bir diğer patlama haberi de Phuket’ten geldi. İki farklı noktaya saldırı yapılan bölgede yaralı ve ölü sayısı hakkında henüz net bir bilgi elde edilemedi. Phang Nga eyaletindeki patlamanın da bölgede bulunan bir plajda gerçekleştiği öğrenildi. Bir bomba da etkisiz hale getirildi.

Yetkili mercileri tarafından yapılan açıklamalara göre saldırıları henüz üstlenen bir grup olmadığı ifade edilirken, BBC Bankon muhabiri ülkenin özellikte güney kesiminde gerçekleşen bu saldırılar için daha önce güvenlik güçlerine savaş açan ayrılıkçılar olma ihtimali üzerinde durulduğunu kaydetti...

Öte yandan geçtiğimiz yıl Bankok'da bir tapınağa yapılan saldırıda 20 kişi hayatını kaybetmişti...

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *