» 
»
 

TBMM Genel Sekreter Yardımcıları da görevlerinden alındılar

Fethullahçı Terör Örgütü'nün darbe girişimi sonrasında başlatılmış olan soruşturmalar kapsamında Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Sekreter Yardımcılarından ve Milli Savunma Bakanlığından görevden alınmalar ve uzaklaştırmalar oldu.

Anadolu Ajansı bünyesinde çalışan muhabirin aldığı bilgilere göre, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde 15 Temmuz FETÖ'nün darbe girişimlerinin ardından soruşturmalar başlatıldı. Bu kapsamda, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Sekreter Yardımcıları Kemal Kaya, Mustafa Tamirci ve Muhammet Bozdağ görevlerinden uzaklaştırıldılar.

FETÖ'ye yönelik soruşturmaların başlamasının ardından TBMM Genel Sekreter Yardımcılarının görevlerinden alınmalarının ardından İnsan Kaynakları Başkanı İsmail Kargulu, idari, mali ve teknik hizmetlerden sorumlu Genel Sekreter Yardımcı olarak göreve başladı. Kanun ve Kararlar Başkanı Korkut Türkyarar, velakat ile yasamadan sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı olarak Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanı Erbay Kücet vekalet ile bilgi ve bilişim hizmetlerinden sorumlu olan Genel Sekreter Yardımcısı olarak atandı.

Araştırma Hizmetleri Başkanı Ahmet Yıldız, Hukuk Hizmetleri Başkanı Yıldız Benginli, Bütçe Başkan Yardımcısı Ercan Çeliker, Bütçe Başkan Yardımcısı Remzi Çiftepınar, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Başkan Yardımcısı Hamit Eşen, ve Destek Hizmetleri Başkan Yardımcısı Şemsettin Kılınç görevlerinden alındılar.

Basın Yayın Halkla İlişkiler Başkan Yardımcısı Musa Keskin Tutanak Hizmetleri Başkan Yardımcılığı görevine atandı. Hukuk Hizmetlerine Başkanlığına ise Hukuk Müşaviri Baki Ateş atandı. İnsan Kaynakları Başkanlığında Şef olan Ekrem Balcı İnsan Kaynakları Başkanlığında Başkan Yardımcılığına atandı. İnsan Kaynakları Başkan Yardımcısı Safiye Dündar ise Strateji Geliştirme Başkan Yardımcısı görevine atandı.

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI'NDAN GÖREVDEN ALINANLAR

Fethullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz'da gerçekleştirmeye darbe girişimi sonrasında başlatılan soruşturmalarda, terör örgütü ile bağlantısı tespit edilenlerin görevden alınmaları, uzaklaştırmaları devam ederken, Milli Savunma Bakanlığı'ndan da görevlerinden alınanlar ve uzaklaştırılanlar oldu.

Milli Savunma Bakanlığı'nda görevli olan müsteşar yardımcısı bir kişi, 3 kişi daire başkanı olmak üzere, bir kişi tümgeneral, iki kişi tuğgeneral, bir kişi tuğamiral hakkında görevden kararı verildi. Ayrıca, Milli Savunma Bakanlığı Karargâhı'nda, Askeri Yüksek İdare Mahkemesi ve Askeri Yargıtay da görevli hakimlerden 5 kişi kurmay albay, 9 kişi üye olmak üzere toplamda 21 askeri hakim Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın kararı ile gözetim altına alındılar.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *