» 
»
 

TBMM'yi bombalayan darbeci pilot tutuklandı

Fethullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz'daki darbe girişimi sonrasında başlatılan soruşturmalar kapsamında 91 asker daha tutuklandı. Tutuklanan darbeci askerler arasında TBMM'yi bombaladığı iddia edilen Hv. Plt. Kur. Yb. Hasan Hüsnü B. de yer alıyor.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının başlattığı soruşturmalar kapsamında gözaltında olan 91 asker daha tutuklandı. Emniyetteki işlemlerinin sonrasında terörle mücadeleri ekipleri tarafından Ankara Adliyesi'ne getirilen, savcılık sorgusu tamamlanan içlerinde subayların da bulunduğu 138 askerden 133'ünün tutuklanmaları talebi ile sulh ceza hakimliklerine sevk edildiler. 5 askerin ise savcılık sorgusunun sonrasında serbest bırakıldıkları öğrenildi. FETÖ ile bağlantısı tespit edilen 91 asker çıkarıldıkları mahkemece tutuklanmalarına karar verildi. 39 askerin adli kontrol şartı ile serbest bırakıldığı bilgisi alındı ve 3 askerin de işlemlerinin yarın da devam edeceği bilgisi alındı.

Tutuklanan 91 darbeci askerlerin arasındaki 4. Ana Jet Üs Komutanlığında görevli Hv. Plt. Kur. Yb. Hasan Hüsnü B. TBMM'yi bombaladığı gerekçesi , Meclis'i bombaladığı öne sürülen pilot tutuklandı. Serbest bırakılan 39 askerin, er ve askeri okul öğrencileri olduğu öğrenildi.

15 Temmuz Darbe Girişimi Gecesi TBMM...

Türkiye Büyük Millet Meclisi darbe girişimi gecesinde darbeci askerlerin hedefi oldu. TSK içerisine sızan terör örgütü üyelerinden bir grubun darbe girişimi sırasında, darbeciler havadan TBMM'yi bombaladı. Gece süresince üç kez bombalara maruz kalan Meclis'in Genel Kurul Binası zarar gördü. Meclis'in tavanları çöktü ve kulis camları kırıldı. Atılan bombalar nedeni ile polis memurları ve Meclis üyeleri de yaralandı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *