» 
 

Tekin Acar Fransız Sephora firması ile masaya oturdu

Türkiye kökenli kozmetik devlerinden olan Tekin Acar, Fransız şirketi olan Sephora Kozmetik'e 19 mağazasının belirli şartlar altında kira sözleşmesinin devrini satacak.

En son yılın ilk aylarında firmanın gidişatı ile ilgili açıklamada bulunan Tekin Acar Kozmetik yönetim Kurulu Başkanı Tekin Acar, döviz kurundaki beklenmedik yükselişin yanı sıra ek vergilerinde firmayı olumsuz etkilendiğini açıklamış ve bazı mağazalarını kapatabileceğini ifade edilmişti.

Bu açıklamanın peşi sıra bugün (18 Nisan) Rekabet Kurulu'na bildirimde bulunan firma, Tekin Acar Büyük Mağazacılık Ticaret Anonim Şirketi’nin 19 mağazasının sadece belirli şartlar altında kira sözleşmesinin devri satılacağını açıkladı. Bu önemli karar, Rekabet Kurulu'nda "Tekin Acar Kozmetik Mağazacılık Tic. A.Ş.’nin Sephora Kozmetik A.Ş. tarafından devralınması" ifadesi ile yer aldı.

Daha önce basına sızan bilgilerde  Tekin Acar'ın 19 mağazasını Fransız Sephora'ya devredeceği gündeme gelmişti. Alınan bilgilere göre satış işleminin tamamlanması Rekabet Kurulu onayının ardından gerçekleşecek.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *