» 
»
 

Tekirdağ’da fabrikada patlama! Kimyasal sızıntı meydana geldi

Tekirdağ merkeze bağlı Çerkezköy İlçesi'nde faaliyet gösteren tekstil fabrikasında patlama oldu. Patlama nedeniyle havaya yayılan gaz Çerkezköy organize Sanayi Bölgesinde kırmızı alarm verilmesine sebep oldu.

Tekirdağ merkez ilçelerinden Çerkezköy’de faaliyet gösteren bir tekstil fabrikasında patlama sonrasında kimyasal sızıntı meydana geldi. Sızıntı ile birlikte çevreye keskin bir kokuda yayıldı. Alarm durumuna geçen fabrika yetkilileri sızıntı nedeniyle fabrika işçilerini eve gönderirken, zehirlenen 40 işçi hastaneye kaldırıldı. Çerkezköy Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü, çalışanlara uyarı mesajı attı.

İddia edildiği üzere, Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet göstermekte olan bir tekstil fabrikasında sabah erken saatlerde kimyasal sızıntı meydana gelmesinin hemen ardından yangın çıktı. Kimyasal maddenin bölgeye yayılması dolayısıyla fabrika çalışanlar iş bıraktırılarak evlerine gönderilirken maddeden etkilenen yaklaşık 40 kadar işçi ola yerine sevk edilen ambulanslarla hastaneye kaldırılılarak tedavi altına alındı.

Son alınan bilgilerde ise fabrikada itfaiye ekipleri tarafından başlatılan yangını söndürme çalışmalarının devam etmekte olduğu öğrenildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *