» 
»
 

Tekirdağlı balıkçılar 5 metre uzunluğunda köpek balığı avladı

Tekirdağ’da Çinekop avlamak için denize açılan balıkçılar, 5 metre uzunluğunda 500 kilo ağırlığında köpek balığı sürprizi ile karşılaştı.

Tekirdağ'da çinekop avı için Marmara Denizi Tekirdağ açıklarında çinekop avı için denize açılan balıkçıların nasibine köpek balığı düştü. Balıkçılar tarafından yakalanarak tekneye bağlanan köpekbalığı vinç yardımı ile tekneden alınarak kamyonete yüklenip satılmak üzere İstanbul Balık Hali’ne gönderildi.

Avda kullanılan teknenin kaptanı İdris Şeremet, denize asıl açılma amaçlarının çinekop ve istavrit avı olduğunu ifade ederek, denize ağ attıklarında, radarlar tarafından büyük bir balık algılandığını, bu kütlenin çinekop sürüsü sanıldığını ancak ağ çekildikten sonra durumun fark edildiğini belirtti.

Yakalanan köpek balığının Camgöz olarak adlandırılan köpek balığı türünün özelliklerini taşıdığını ifade eden Şeremet, ağda fark edildiğinde önce korku ve paniğe neden olduğunu, balığın kanca ve vinç yardımı ile kimseye zarar vermemesi için gerekli önlemler alınarak araca alınarak satılmak üzere balıkhaneye götürüleceğini kaydetti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *