» 
»
 

Tekneye binmek isterken denize düşen Muhammed kurtarılamadı

İstanbul Kartal'da tekneye binmeye çalışırken dengesini kaybedip düşen 16 yaşındaki Muhammed Karakaya denizde boğularak hayatını kaybetti. Ağabeyi ise kardeşini sudan çıkarmaya çalıştı ancak gücü yetmedi.

Meydana gelen olay sabah saatlerinde İstanbul Kartal'da gerçekleşti. 16 yaşındaki Muhammed Karakaya ile ağabeyi balıkçı barınağının oradaki bir tekneye binmek istedi. Muhammed, tekneye binmeye çalıştığı sırada dengesini kaybederek denizde düştü. Ağabeyi denizden kardeşini çıkarmak için çaba sarfetse de gücü buna yetmedi. Gencin denize düştüğünü gören vatandaşlar polis ekiplerine haber verdiler.

Alınan ihbarlar üzerine harekete geçen polis ekipleri, denizde boğulan Muhammed'in cansız bedenini gördü ve olay yerine dalgıç polislerin gelmesi için çağrıda bulundu. Muhammed'in yakınları haberi alır almaz olay yerine geldiler. O esnada Muhammed'in ağabeyi suya atlayarak kardeşinin cansız bedenini çıkarmaya çalıştı. Yakınları sinir krizi geçirdi. Polis ekiplerinin ağabeyi ikna etmesi üzerine ağabey sudan çıktı.

Dalgıçların gelmesi ile birlikte denizin yaklaşık 10 metre derinliğinde olduğu tespit edilen cesedin yerine ulaşmak için dalış yaptılar. Muhammed'in cansız bedenini sudan çıkardılar. Aile ve yakınlar ceset torbası içerisinde Muhammed'i görünce sinir krizi geçirdiler. Muhammed'in cansız bedeni otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Polis olay ile ilgili soruşturma başlattı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *