Teknoloji devi Apple'dan evde iş imkânı!

Teknoloji dehası Apple, Türkiye'den evde çalışma imkânı olacak, teknik sorunları çözümlemeye yönelik iş arkadaşları arıyor. Çalışma şartları neler? Başvuru nasıl yapılıyor? Detaylar haberde...

Apple'dan gelen son bilgilere göre, teknoloji devi artık Türkiye'de evde oturduğu yerde çalışacak işçiler arıyor. Yani çalışmak isteyenlere evde iş imkânı sunuyor. Özellikle teknik destekdeki yetersizlikten dolayı şikâyetler alan Apple, bu ektikliği sorunları çözümlemedeki yetenekleri ile yeni işçileri ile tamamlayacak. Sadece teknik destek bölümünde değil, ürünler ile değil, Apple'in geniş bir yelpazeye sahip olan bütün donanımsal bilgilerine de sahip elemanlar aranacak. Şimdilik İstanbul'u ilgilendiren bir durum bu. Çünkü Apple yeni yürüteceği bu işe bir yerden başlamak istiyor.

Birden sosyal medyaya sızan bu haberden sonra akıllara birçok sorular yerleşti. Apple'in çalışma şartları neler ve iş başvuru nasıl yapılacak? Evde çalışacak elemanların Apple hakkında yeterli bilgilere sahip olmaları, evde çalıştıkları halde haftalık 45 saatlik kotayı doldurmaları gerektiğini, saatlerde esneklik de olacağını açıkladı. İşte çalışacak personellerin dil eğitimi de oldukça önemli bir rol oynuyor. Mesela özellikle Almanca'yı bilen personellerin, Alman müşterilere daha iyi bir hizmet vermeleri açısından önemi büyük oluyor. Almanca veya İngilizce bilen teknik destek elemanları aranıyor. Apple'in Türkiye'de çalışmak üzere işe alacağı personellerine şartları bunlar. Zaman içerisinde Türkiye'nin bir ucundan öbür ucuna kadar teknik destekte çalışacak elemanların alınacağı da alınan bilgiler arasında yer alıyor: Ayrıca Apple bu şartları barındıran çalışanların evde çalışacakları için internet hızlarının en az 5 Mbps-1 Mbps hızlarında olması gerektiğini açıklıyor. almanca'sı ve İngilizce'si çok iyi elamanlar arayan Apple'in diğer bir şartı ise kendisine gönderilecek CV'lerin ingilizce olarak gönderilmesini istiyor.

Apple çalışanları'nın aldıkları ücret konusunda birçok söylentiler çıkıyor. Türkiye'deki Apple mağazalarında çalışan personellerin satıştan sorumlu olanların, yaklaşık 2.500 TL civarında maaş aldıkları söyleniyor. Genius diye nitelendirilen donanım ve işletim konusunda uzman olarak çalışan personellerin ise 3.000 ile 3.500 TL arasında bir maaşları söz konusu. Herhangi bir satış mağazasında çalışacak elemanların ise 1.500 - 1.600 tL civarında olduğu söylentiler arasında. Apple işe alacağı çalışanlarının eğitim alanları konusunda da büyük titizlik içerisinde oluyor. Özellikle ODTÜ, Sabancı Üniversitesi, İTÜ Koç Üniversitesi, Boğaziçi Üniversiteleri alacağı personellerin eğitim bilgileri arasında CV'lerinde yer almasını istiyor diye söylentiler dolaşıyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *