» 
 

TeknoSA 77 mağazasını kapatma kararı aldığı iddialarını yalanladı

Türkiye genelinde 81 ilde 300'e yakın mağazası bulunan Türk devi firma TeknoSA, yeniden yapılanma kararından dolayı 77 mağazasını kapatma kararı aldığı iddia ediliyordu. Ancak TeknoSA'nın KAP'a gönderdiği yazılı açıklamaya göre iddiaları yalandı.

Teknolojinin adresi haline gelen TeknoSA'dan dikkat çeken bir haber geldi. Haziran'dan bu yana 13 mağazasını kapatan firma Türkiye genelinde 81 ilde bulunan 300'e yakın mağazasından 77'sini yeniden yapılandırma kararı ile kapatmaya karar verdiği, şirketin Haziran'da bir üst düzey bir toplantı düzenlendiği ve yapılan toplantıda birçok mağazasını yapılanma çerçevesinde Eylül ayına kadar kapatacağı iddia edilmişti. Ancak TeknoSA KAP'a (Kamuoyu Aydınlatma Platformu) yazılı bir açıklama göndererek bugün ortaya çıkan 77 mağazanın kapatılacağı haberinin yalan olduğunu açıkladı.

TeknoSA KAP'a göndermiş olduğu yazılı açıklamada, bugün basın organlarında çıkmış olan TeknoSA 77 mağazasını kapatıyor haberi üzerine parakende sektöründe doğal olarak mağazaların açılışları ve kapanışları doğal olarak gerçekleştirilmektedir. TeknoSA 2015'de 29 mağaza açılışı ve 42 kapanış, 2014'de 49 açılış ve 52 kapanış yapmıştır. Bu senenin ilk yarısında ise 15 açılış ve 33 kapanış yapmıştır.

Mevcut olan mağazaların sektörel görünümleri doğrultusunda ise mağaza ağlarında gözden geçirme çalışmaları devam ediyor. Söz konusu olan 77 mağaza kapatılması herhangi bir söz konusu değildir. Bu şekilde bir Yönetim Kurulu kararı alınmamıştır. Mağazalarını kapatma konusunda bir gelişme olursa kamuoyuna duyuracaklarını da KAP'a gönderdikleri yazılı açıklamada bildirmişlerdir.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *