» 
»
 

Teksas Senatörü Cruz Donald Trump’a destek vermeyeceğini açıkladı

ABD seçim maratonu devam ederken Cumhuriyetçi Parti’nin gerçekleştirdiği kongrenin 3. gününde Teksas Senatörü Ted Cruz açıklama yaptı ve başkan adayı Donald Trump’a destek vermeyeceğini bildirdi.

8 Kasım ABD seçimleri ile birlikte halk 58. Başkanlık seçiminde oy kullanacak ancak Cumhuriyetçi Parti’nin devam eden kongresinde güne damga vuran bir olay yaşandı. Partinin öne çıkan başkan adayı Donald Trump’a destek vermeyeceğini açıklayan Teksas Senatörü Cruz, Trump taraftarlarınca yuhalandı. Uzun konuşmasının ardından delegelere vicdanlarıyla oy vermeleri gerektiğini belirten Cruz hakkında Trump da Twitter üzerinden bir açıklama yaptı ve Cruz'u verdiği sözde durmamakla suçladı.

Florida Senatörü Marco Rubio ön seçim sürecindeki güçlü yarışçılardan biri ve o da kongreye video konferans yoluyla bağlanarak Kasım’da yapılacak seçimleri kazanacakları yönünde vurgu yaptı. Ancak yaşanan bu son olayın ardından Trump’ın parti tabanını bir araya getirip getiremeyeceği de merak konusu oldu. Ünlü emlakçı Trump için Cruz’un bu son çıkışı iyi sinyaller olarak yorumlanmazken, Cumhuriyetçi Parti’nin kongresi de 21 Temmuz günü sona erecek.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *