» 
»
 

TEM'de 7 TIR kayarak kazaya neden oldu

TEM otoyolunun Bahçeşehir mevkiinde 7 TIR kazaya karıştı. Kazanın ardından yolun Edirne istikameti trafiğe kapandı. Kazaya karışan araçların çekilmesi ile birlikte yol yeniden ulaşıma açıldı.

İstanbul'u dün akşam saatlerinde etkisi altına alan ve aralıklı olarak halâ devam etmekte olan kar yağışı, ulaşımı olumsuz etkiledi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin tuzlanma çalışmaları ana arterlerde meydana gelebilecek sorunları engellerken, özellikle ara sokaklarda biriken kardan dolayı araçlar ve vatandaşlar zor anlar yaşadı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, kentte akşamdan itibaren süren kar yağışı nedeni ile TEM otoyolu Bahçeşehir mevkisinde 7 TIR kayarak kazaya sebebiyet verdi. Kazadan dolayı TEM otoyolunun Edirne istikameti trafiğe kapandı. Büyükşehir Belediyesi ekipleri, kazaya karışan tırların kurtarılması için ters yönden gelerek bariyerleri kesti. Ekipler, kazaya karışan araçları yol kenarına çekerek, trafik akışını sağladı.

Bu sırada, akşam saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı nedeni ile E-5 veTEM otoyollarında 52 trafik kazası gerçekleşti. Belediye ekipleri, yoğun trafiğin olduğu bölgelerde benzin ve mazot tankerlerini göndererek, ihtiyacı olan vatandaşlara dağıttı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *