» 
»
 

TEM'de şüpheli paket alarmı trafiği felç etti

İstanbul'daki TEM Otoyolu'nda şüpheli bir paket ve tüp dikkatleri çekti. Gelen ihbarlar üzerine TEM Otoyolu trafiğe kapatıldı. Gaziosmanpaşa mevkiindeki paket ve piknik tüpünün bomba olduğu düşünüldü. Olay yerine polis ve bomba imha ekipleri geldi.

İstanbul'daki TEM Otoyolu'ndan gelen son dakika haberlere göre TEM Otoyolu'nun Gaziosmanpaşa mevkiindeki yol üzerinde bir piknik tüpü ve paket dikkatleri üzerine çekti. Yol üzerinde seyir halinde olan sürücülerin dikkatlerini çeken şüpheli kutu ve piknik tüpü panik yarattı. Şüpheli paketi ve piknik tüpünü gören sürücüler anında polis ekiplerine haber verdiler.Çok geçmeden olay yerine intikal eden güvenlik güçleri ve bomba imha ekipleri, ard arda yaşanan PKK terör örgütünün hain tuzaklarının bir yenisi olarak düşündüğü bu görüntü karşısında bomba imha ekipleri dikkatli bir şekilde şüpheli paketi ve piknik tüpünü fünye ile imha ettiler.

Güvenlik güçlerinin ve bomba imha ekiplerinin birlikte hareket etmelerinden sonra patlatılan şüpheli paketteki ve olay yerindeki incelemeler sonucunda paketin içerisinde bir takım pankartlar bulunduğu söyleniyor. Bulunan parkartların hangi örgüte ait olduğu veya ne ile ilgili olduğu konusunda açıklama yapmayan güvenlik güçleri TEM'deki bu olay esnasında ve incelemeler sonrasında TEM Otoyolu'nu trafiğe kapattılar. Yaklaşık yarım saat trafiğin kapatılmasının ardından yol yeniden trafiğe açıldı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *