» 
»
 

Temizlik işçisi bulduğu 5 bin Euro'yu yetkililere teslim etti

Aydın'da örnek olacak bir davranış Büyükşehir Belediyesi'nde temizlik işçisi olarak çalışan Bilal Ergin (30)'den geldi. Nazilli'de çalıştığı sırada yolda bulduğu 5 bin Euro'yu yetkili kişilere gidip teslim etti. Ergin, insanlık ölmemiş dedirtti.

Aydın'ın Nazilli İlçesinde Büyükşehir Belediyesine bağlı olarak çalışan temizlik personeli 30 yaşındaki Bilal Ergin, yol temizliği yaptığı sırada yolda bir çanta buldu. Çantayı kontrol ettiğinde içerisinde yüklü miktarda para ve hesap cüzdanı olduğunu gören Ergin, para dolu çantayı yetkililere teslim etti.

Hergün olduğu gibi o günde sabah saatlerinde geldiği Nazilli'nin Hürriyet Caddesi'nde yol temizliğine başlayan Bilal Ergin (30), yoldan geçen arabadan siyah bir kadın çantası düştüğünü fark etti. Arabanın arkasından bağırmasına rağmen sesini bir türlü duyuramayan Ergin, çantayı düşürene ait bir bilgi bulmak amacıyla çantayı açtığında çantanın içerisinin para dolu olduğu ve bir de hesap cüzdanı olduğunu farketti. Paranın sahibinin bulunup teslim edilmesi için yetkililere gitti. Çantayı olduğu gibi teslim eden Belediye işçisi Bilal Ergin'in bu davranışı "İnsanlık Ölmemiş!" dedirtti.

Bilal Ergin, kendisine yöneltilen soruları cevaplamasının ve olayı anlatmasının ardından, çantayı teslim ettiği için huzurlu ve mutlu olduğu ifade etti. Ayrıca kendi hakkı olmayan ve alın teri ile kazanılmayan bir paranın kendisine veya hiç kimseye hayır getirmeyeceğini, helal olmayan parayı da Allah'ın nasip etmemesini dile getirdi.

5 bin euro dolu siyah çantanın sahibinin eşi 68 yaşındaki Hüseyin Sevimli, Didim'den Nazilli'ye geldi. Yetkilerin çantayı teslim aldıktan sonra telefon ile oğluna ulaştıklarını, oğlunun da kendisine haber vermesiyle çantayı o ana kadar kaybettiklerini fark etmediklerini açıkladı. Tatil için Nazilli'ye geldiklerini, Didim'e döndüklerini ancak çanta için kendilerine ulaşan oğlunun telefonunun ardından tekrardan yola çıkıp Nazilli'ye geldiğini belirtti. Yaklaşık 16 bin TL dolu çantayı bulan ve yetkililere teslim eden Belediye işçisi Bilal Ergin'e tertemiz yüreği için teşekkürlerini sunduğunu dile getirdi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *