» 
»
 

Terör aynı aileden 5 kişinin canını aldı!

Diyarbakır'ın Sur İlçesinde bölücü terör örgütüne bağlı teröristler, aynı aileden 5 kişinin ölümüne neden oldu. İçlerinde çocuklarında bulunduğu bir aile terör örgütünün hain saldırısında paramparça oldu.

Diyarbakır'ın Sur İlçesinde terör örgütü mensupları tarafından düzenlenen hain saldırıda bir aile parçalandı. Aynı aileden 5 kişinin ölümüne neden olan olay, terör örgütü bombalı araç ile saldırı düzenlemesinden dolayı gerçekleşti. Sur'un On Gözlü Köprü mevkiinde çevik kuvvet polis ekiplerini taşıyan araç, bölücü terör örgütü üyeleri tarafından bombalı saldırıya uğradı. Teröristler tarafından bombalanan araçta, bir anne, iki kızı ve iki torunu can verdi. Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi'ne kaldırılan cansız bedenlerde yapılan otopside, hayatını kaybedenlerin, anne 52 yaşındaki Behiye Yıldırım, kızları 23 yaşındaki Derya Yıldırım, 31 yaşındaki Demet Yıldırım Aydın ve onun çocukları 8 yaşındaki Oğuz Kaan ve 3 yaşındaki Ceylinaz'ın olduğu tespit edildi.

Araç içerisindeki terör örgütünün hain saldırısında yaralanan Behiye Yıldırım'ın eşi Necati Yıldırım'ın ve, Demet Yıldırım Aydın'ın eşi Muhammed Aydın'ın aynı hastanede tedavileri halâ devam ediyor. Demet Yıldırım Aydın'ın ve eşi Muhammed Aydın'ın, çocukları ile birlikte Kocaeli Gebze'de yaşadıkları, anne-babalarını ziyarete Diyarbakır'a geldikleri, ailenin de kendilerine gelen çocukları, damadı ve torunlarını gezdirmek amacıyla On Gözlü Köprü mevkiinde bulundukları bilgisi alındı.

Demet Yıldırım'ın ve çocuklarının cenazelerinin Gebze'ye, Behiye Yıldırım ve Derya'nın cenazesinin Diyarbakır Ergani'ye bağlı olan Ortayazı'ya defnedileceği bildirildi. Dün Diyarbakır'ın Sur İlçesinde bölücü terör örgütünün hain bombalı araç ile hain saldırısında, bir aile resmen yok oldu. İçlerinde 5 polis memurunun da bulunduğu 13 kişi ise yaralandı. Korkunç saldırının ardından terör örgütüne yönelik başlatılan hava destekli operasyonlar devam ediyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *