» 
»
 

Terör örgütü Hakkari'de askeri üs bölgelerine saldırdı

Hakkari Şemdinli'de terör örgütü üyeleri Hudut Bölük Komutanlığı'na ve Yeşilova-Mamreşa Karakolu'nun üs bölgelerine saldırı düzenledi. Teröristlerin açtıkları silahlara, güvenlik güçleri de karşılık verdi.

Bugün sabah saat 05:00 sıralarında Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki Derecik Beldesi'nde bulunan 34. Hudut Alat Komutanlığı'na bağlı olan Umurlu 34. Hudut Bölük Komutanlığı'nda bulunan Kamışlı Tepesi'ndeki üst bölgesi karakola terör örgütü üyeleri saldırı düzenledi. Sabahın ilk ışıklarında, terör örgütü tarafından ateş altına alınmaya çalışılan karakol ve Hudut Bölük Komutanlığı'ndaki güvenlik güçleri, teröristlerin silahlarına karşılık verdiler. Teröristler, havanlarla ve uzun namlulu silahlarla saldırıda bulundular. Güvenlik güçlerinin Balkaya Dağları'nda yerlerini tespit ettikleri teröristler hedef alınarak, top atışları yapıldı.

Sabahın erken saatlerinde teröristlerin, güvenlik güçlerinin bulunduğu Hudut Bölüğü'ne ve karakola gerçekleştirmiş oldukları saldırının ardından, güvenlik güçleri de teröristlere ateş açtı. Terör örgütünün uzun namlulu silahlarla, havanlarla ve uçak savarlarla başlattıkları çatışmaya güvenlik güçleri de karşılık verdi ve toplarla atışlar yapıldı.Yeşilova-Mamreşa Karakolu'nun üs bölgelerine açılan silahlar karşılıksız kalmadı ve yerleri tesdpit edilen teröristlerin bulundukları bölgelere güvenlik güçleri top atışlarında bulundu. Bölgede geçici karakolların kurulmaya başlanılmasının ardından terör örgütü yine hain eylemlerinden birini gerçekleştirmeye çalıştı. Silahlı teröristler ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada yaralıların olup olmadığı henüz açıklanmaz iken bölgede geniş çaplı güvenlik tedbirleri alınıyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *