» 
»
 

Terör örgütü PKK'nın sözde Haçereş Gücü çökertildi

PKK terör örgüte yönelik başlatılan operasyonlar kapsamında, güvenlik güçlerinin geniş çaplı önlemlerle birlikte Bitliste PKK'ya ağır bir darbe vurmuş oldu. Yapılan operasyonlarda teröristlerin sözde Haçereş Gücü de çökertilmiş oldu.

14 Mart'tan bu yana yapılan ard arda operasyon kapsamında yüzlerce terörist etkisiz hale getirildi. Bölgedeki operasyonlar sonrasında bombalar imha edildi, barikatlar kaldırıldı, hendekler kapatıldı. Jandarma Özel Harekat Ekiplerinin ve Özel Polis Hareket Timlerinin iş birliği ile birlikte düzenlemiş oldukları PKK'ya yönelik operasyonlarda terör örgütü PKK'nın yakalanması ile başına 1 milyon ödül konulmuş olan ve terör örgütünün ele başı olarak nitelendirilen 10 terörist etkisiz hale getirildi. 6 terörist ise yakalandı. PKK terör örtgütünün yapmış olduğu hain planların kurucusu ve sözde Eruzurum'da tepe yönetiminde yer almış olan Mehmet Hayme "Sinan Devrim" kod adlı kişi yakaladı. Yapılan bu büyük operasyonda Siirt Garzan bölgesindeki tepe yönetiminde bulunan PKK terör örgütü üyesi Cemil Ateş "Hemgin Koçer" kod adlı etkisiz hale getirilmiş oldu. Aynı operasyonda Bitlis bölgesinde faaliyette olan "Haçereş gücü" de çökertilmiş oldu.

Erzurum, Siirt, Bitlis bölgelerinde yapılan operasyonlar sonrasında Drone'lar ile yerleri tespit edilen 23 sığınak ve barınaklar imha edilirken, PKK'lı terör örgütü üyelerinin kullandıkları 3 adet M-16 piyade tüfeği ve dürbünlü 2 keskin nişancı silahı, türlü çaplı ve markalar ile 20 adet uzun namlulu silah, silahlara ait olan 2.500 adet mermi, mühimmat, şarj, 2 adet RGP-7 roketatar, el bombası 20 adet, dürbün 2 adet, 2 telsiz ve 5 adet küçük boyutta telsiz ele geçirildi.

PKK terör örgütüne ait olan 5,5 ton amonyum nitrat, C4 patlayıcılar, el yapımı patlayıcılar 5'er adet, patlayıcıları uzaktan kontrol etmek amaçlı yapılan devre kartı, 1200 metre kablo, 300'e yakın pil, aküler, şarjlar, video kayıt cihazları, fotoğraf makinaları, gıda malzemeleri yaklaşık 2,5 bin kg, tıbbi malzemeler ve giyecekler de güvenlik güçlerimiz tarafından ele geçirildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *