Terör örgütü PKK'ya ait 10 sığınak bulunduğu açıklandı

Bölücü örgüt PKK'nın, Diyarbakır'daki Lice ve Hani ilçelerinde kullandığı 10 sığınakta birçok silah ve mühimmat ile birlikte uyuşturucu maddelerde geçirildiği aktarıldı.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinden yapmış olduğu açıklama ile dün yurt içinde meydana gelen olaylar hakkında bilgiler aktardı.

Yapılan açıklamaya göre, Diyarbakır'ın Lice ve Hani ilçelerindeki operasyonlarda bölücü terör örgütü mensuplarınca kullanılan 10 sığınak bulundu. Ortaya çıkan sığınaklarda, RPG-7 roketatar, M-16 piyade tüfeği, piyade tüfeği, 2 tabanca, 5 av tüfeği, 4 el bombası, 7 el telsizi, 400 gram plastik patlayıcı, 30 dinamit tipi patlayıcı, 1 kilo 700 gram esrar ve 5 bin kök Hint kenevirinin ele geçirildiği ifade edildi. Arama sırasında ele geçirilen 5 el bombasının da kontrollü bir şekilde infilak ettirildiği belirtildi.

Bir diğer operasyon hakkında verilen bilgide ise, Hakkari'nin Şemdinli ve Çukurca ilçelerindeki arazi arama tarama çalışmaları esnasında 3 anti personel mayını ve 4 el yapımı patlayıcının tespit edildiği açıklandı.

Hakkari’deki diğer operasyon sırasında ise, merkez ile Mardin'in Kızıltepe ilçesindeki arazi aramalarında da 2 sığınakta el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan malzemeler ile birçok yaşam malzemesinin ele geçirildiği ve bunun yanında  bir teröristin de teslim olduğu ifade edildi.

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde bölücü terör örgütünden kaçarak güvenlik güçlerine teslim olmak isteyen bir örgüt üyesi de silahıyla kontrol altına alındı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *