» 
»
 

Terör örgütü propagandası yapan kadına 1 yıl 6 ay hapis!

Kayseri'de iki çocuk annesi kadın terör örgütünün propagandasını yapma suçundan dolayı yargılandı ve 1 yıl 6 ay hapis cezası verildi. Tutuklu bulunduğu süre içerisindeki iyi hali göz önünde bulundurulan kadının tahliye edilmesine karar verildi.

Kayseri'de yaşayan iki çocuk annesi 28 yaşındaki G.G'ye terör örgütü propagandası yapmak suçundan 1 yıl 6 ay hapis cezası verildi. Daha sonrasında SEGBİS ile görüşmeyeye katılan kadın, tutuklukluluk hali göz önünde bulundurularak tahliye edilmesinde karar kılındı. Kadın bu kararın açıklanması ile mutluluk gözyaşları akıttı.

Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapılan duruşmaya SEGBİS (Sesli ve Görüntü Bilişim Sistemi) ile Akatıldığı nkara Sincan Kadın sorgu ve savunmasında 28 yaşındaki G.G, ailesinden ve eşinden her zaman şiddet gördüğünü belirtti. Ayrıca Zonguldak'ta yaşadığını ve 2014'te evlendiğini dile getiren G.G., evlendiği günden beri şiddet gördüğünü söyledi. Bir ara yaşadığı bunalımlardan dolayı ptikolojik tedavi gördüğünün altını çizen G.G, kendisinin sosyal medya paylaşım sitesi Facebook hesabından tanıştığı biri ile evlenmek istediğini ve o kişinin de evlenme vaadi ile Suriye'ye çağırdığını dile getirdi. 2 çocuğunu bırakan G.G., evden kaçarak otobüse bindiğini ve orada Kayseri'de yakalandığını söyledi.

Terör örgütü propagandası yapmak suçundan yargılanan G.G.'nin ifadesine göre, kişisel Facebook hesabından Abdullah Öcalan'ın fotoğrafını kendisinin paylaştığını ancak terör örgütüne katılmaya değil, evlenmeye gittiğini belirtti. Tutuklu sanığın akli sağlığının yerinde olup olmadığı ile ilgili bir rapor talep edilmesi istendi ancak mahkeme heyeti bu talebi reddetti.

Yargılama sonrasında mahkeme heyeti tutuklu olan G.G.'yi terör örgütü propagandası yapmak suçundan 1 sene 6 ay ve 22 gün hapis cezası verdi. Ancak mahkeme, sanık G.G.'nin tutukluluk süresindeki iyi hali göz önünde bulundurularaktahliye edilmesine karar verildi. Serbest bırakılacağını öğrenen G.G. gözyaşlarına hakim olamadı ve mahkeme hakimine teşekkür etti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *