» 
»
 

Terör örgütü üyeleri ile halay çeken 8 kişi gözaltına alındı

Bitlis'te Diyarbakır kara yolunda yol kesen, bir öğretmeni ve bir polisi yaralayan bölücü terör örgütü mensupları ile halay çektikleri tespit edilen 8 kişi hakkında gözaltı kararı çıktı.

Bitlis-Diyarbakır kara yolunun Buzlupınar mevkiinde bazı araçları durduran terör örgütü mensupları, o esnada sivil bir araç ile Siirt'ten Bitlis'e gitmekte olan 3 öğretmen durumu fark edip kaçmaya çalışması ile teröristler uzun namlulu silahlar ile ateş açmış ve saldırıda öğretmen M.K. yaralanmıştı. Teröristler ayrıca, eşi ve çocuğu ile yeni görev yerine gitmekte olan polis memurunun kullanmış olduğu araca da ateş açmış ve saldırıda polis memuru M.D. yaralanmıştı.

Bitlis Valisi Ahmet Çınar'ın Anaadolun Ajansı bünyesinde çalışan muhabire yaptığı açıklama, Bitlis-Diyarbakır karayolunun Buzlupınar mevkiinde yol kesen terör örgütü üyelerinine bazı şahısların alkışlayıp destek verdiğinin tespit edildiğini bildirdi. Ayrıca teröristler ile halay çektikleri belirlenen 8 kişinin, terör örgütü üyeleri tarafından rehin alınan vatandaşların verdiği ifadeler doğrultusunda gözaltına alındıklarını belirten Çınar, 8 şüpheli hakkında soruşturma başlatıldığını vurguladı.

Çınar, yol kesen ve bazı araçlara ateş açan teröristlerin, helikopter ile dağdan inen timleri görünce olay mahalinden kaçtıklarını ancak yerlerinin tespit edilmesi için çalışmaların devam ettiğini vurguladı. Teröristlerin bölgede ve tünelde bulunan araçları ateşe verdikleri, bölgede bomba düzeneklerinin olup olmadığı hususunda ekiplerin tuzaklamalara karşı detaylı inceleme yapacaklarını bildirdi.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *