» 
»
 

Terör örgütü zırhlı araca tuzak kurdu: 1'i ağır 8 asker yaralı

Diyarbakır Silvan kara yolunda askeri zırhlı aracın geçişi esnasında terör örgütü tuzaklamış oldukları bombayı infilak ettiler. Meydana gelen büyük patlamada biri ağır 8 asker yaralandı.

Diyarbakır'ın Silvan İlçesi'nin kara yolunda şiddetli bir patlama sesi duyuldu. Silvan kara yolunda olan patlamanın nedeninin askeri zırhlı aracın geçişi sırasında terör örgütünün önceden yola yerleştirmiş oldukları patlayıcının imha edilmesinden dolayı meydana geldiği ortaya çıktı. Diyarbakır'da askeri araca yapılan hain saldırıda biri ağır olmak üzere 8 asker yaralandı. Yaralılar da hastaneye kaldırıldı.

Sabah saat 10:30'da Diyarbakır'ın Silvan İlçesi'ndeki Silvan kara yolunun Bismil yol ayrımındaki Kağıtlı köyü mevkiinde patlama meydana geldi. Bölücü terör örgütü üyeleri Silvan kara yoluna tuzakladıkları patlayıcıyı askeri zırhlı aracın geçişi anında infilak ettiler. Patlayıcının patlatılması sonrasında zırhlı araç içerisindeki 8 asker yara aldı. Patlamanın şiddetinin duyulmasının ardından olay yerine acil sağlık ekipleri ile ambulans helikopter geldi. Sağlık ekiplerinin yaralı olan askerlere ilk müdahalelerini gerçekleştirmelerinin ardından yaralı askerler, olay yerine gelen ambulanslar ile en yakın hastanelere kaldırıldılar.

Yaralı olan askerlerin hastaneye kaldırılmalarından sonra bölgeye çok sayıda güvenlik güçleri takviye edildi. Hain tuzağı kuran bölücü terör örgütü üyelerinin bir an önce yakalanmaları için geniş çaplı operasyonlara start verildi. Yaralı olan askerlerin kimlikleri ve durumları ile ilgili bir açıklama gelmez iken, Diyarbakır Valiliği bir açıklada bulundu. Silvan kara yoluna bölücü terör örgütü üyelerinin yerleştirmiş oldukları patlayıcının zırhlı aracın geçişi sırasında patlatılmasının ardından vatandaşların can güvenliğinin sağlanmasının ve huzur, güven ortamının bozulmaması, vatandaşların, askerlerin terör örgütünün eylemlerinden korunması için bütün tedbirlerin alındığını söyledi. Ayrıca tuzaklanan patlayıcının infilak edilmesinden sonra 8 askerin yaralandığını ve askerlerin hastanelere sevk edildiklerini de bildirdi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *