» 
»
 

Terör örgütüne büyük darbe

Kars'ta bölücü terör örgütüne (BTÖ) yönelik düzenlenen operasyonda çok sayıda mühimmat, silah ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

Kars Emniyet Müdürlüğü tarafından bölücü terör örgütünün etlem ve faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik sürdürülen çalışmalar kapsamında, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri operasyon düzenledi. Terör örgütünün kırsal alanda faaliyet gösterdiği belirlenerek, yakalanan terör örgütü üyelerinden elde edilen bilgiler doğrultusunda Sinek Yaylası bölgesinde 15 ayrı noktada arama çalışmaları yapıldı.

Yapılan aramalar neticesinde, bölücü terör örgütünün ihtiyaçlarını gidermek ve suikast, saldırı ve eylemlerde kullanmak üzere sakladıkları belirlenen, 1 adet Kanas silah, 1 adet Kalas silahına ait dürbün, 1 adet güneş paneli, 1 adet dürbün, 2 adet Kaleşnikof silah, 1 gece görüş dürbünü, 1 adet silah üzerine takılan dürbün, 5 adet fünyesi çıkarılmış el bombası gövdesi, el bombalarına ait fünyeler, 5 adet Kanas silaha ait şarjörler, şarjörler içerisinde 50 adet fişek, 500 gram TNT patlayıcı madde, 450 Kanas silaha ait fişek, 2 bin 410 adet Kaleşnikof silaha ait fişek, 11 adet anti tank roketatar mühimmatı, 12 adet roketatar sevk fişeği, anti personel roketatar mühimmatı, 3 adet av tüfeği fişeği ele geçirildi.

Öte yandan yine aynı bölgede yapılan çalışmalarda, çok sayıda yaşam malzemesi ele geçirildi. Konu ile ilişkin Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, milli güvenliğimizi ve kamu düzenini tehdit eden, vatandaşlarımızın hak ve özgürlüğünü yok etmeye yönelik eylem ve saldırılarda bulunan bölücü terör örgütlerine olan mücadelenin kararlı olarak sürdürüldüğü belirtildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *