» 
»
 

Terör örgütüne büyük operasyon: 1'i sağ 6 terörist ele geçirildi

Elazığ'ın Karakoçan ilçesi Bulgurcuk kırsalı ile Bingöl'ün Kurucu kırsallarında bölücü terör örgütüne yönelik güvenlik güçleri ve Silahlı İnsansız Hava Aracı ile düzenlenen operasyonda 6 terörist ölü, 1 terörist sağ olarak ele geçirildi.

Elazığ'ın Karakoçan İlçesi Bulgurcuk kırsalı ve Bingöl'ün Kuruca kırsallarında bölücü terör örgütü üyesine yönelik güvenlik güçleri ve Silahlı İnsansız Hava Aracı (İHA) ile düzenlenen operasyonlarda 1'i sağ, 6 terörist ölü olarak ele geçirildi.

Alınan bilgilere göre, bölücü terör örgütüne yönelik gece saatlerinde Bingöl Kuruca ve Elazığ'ın Karakoçan ilçesi Bulgurcuk Köyü kırsalları arasında Jandarma Özel Harekat ve Silahlı İHA ile eş zamanlı operasyon başlatıldı.

Operayonun ilk aşamasında Bulgurcuk Köyü kırsalında silahlı İHA ile 3, Jandarma Komando Timleri tarafından ise 2 terör örgütü üyesi terörist öldürüldü. 1 terörist ise sağ olarak ele geçirildi. Gruptan kaçan bir terörist Bingöl'ün Kuruca Köyü Karabaşı Deresi mevkiinde silahlı İHA ile düzenlenen hava harekatında öldürüldü.

Bingöl'ün merkez Kuruca köyü Kayabaşı Deresi mevkiinde tespit edilen 1 bölücü terör örgütü üyesi teröriste Silahlı İHA ile yapılan tek atış neticesinde 1 terörist silahı ile ele geçirildi. Teröristin üzerinden 1 adet Kaleşnikof silah, 2 adet el bombası, 144 adet mermi ve 5 şarjör ele geçirildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *