» 
»
 

Terör örgütüne hava harekatı: 12 hedef vuruldu

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Kuzey Irak'ta bulunan Hakurk ve Metina bölgelerine hava harekatı düzenledi. Hava harekatında toplam 12 hedef ateş altına alınarak imha edildi.

Bölücü terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonlar kapsamında, Irak'ın kuzey kesiminde bulunan Metina ve Hakurk bölgesine hava harekatı düzenlendi. Metina bölgesinde 4 hedef vuruldu ve Hakurk bölgesinde ise 8 hedefin Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından vurularak imha edildi. Genelkurmay Başkanlığı, Kuzey Irak'ın Hakurk ve Metina bölgelerine hava harekatı düzenlendiğini bildirdi. Türk Silahlı Kuvvetlerinden gelen yazılı açıklamalara göre, 5 Eylül 2016 tarihinde saat 22:48 ile 22:55 sıralarında Irak'ın kuzeyinde bulunan Metina bölgesine alınan istihbaratın değerlendirilmesi neticesinde TSK'ya ait savaş uçakları ile hava harekatı düzenlendiği ve bölgede belirlenen hedeflerin ateş altına alındığı belirtildi.

Ayrıca Hakurk bölgesinde de alınan istihbaratın değerlendirilmesi sonucunda TSK'ya ait savaş uçakları hava harekatı düzenleyip, tespit edilen hedefler vurularak imha edildiği, görevlerini başarı ile gerçekleştiren savaş uçaklarının emniyetle üslerine geri döndüğü bildirildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *