» 
»
 

Terör örgütünün keskin nişancısı ve bombacısı öldürüldü!

Diyarbakır Valiliğinden açıklama geldi. Silvan'da sokağa çıkma yasağının başlaması ile başlayan ve 16 Temmuz'da sone eren operasyonlara yönelik açıklamalarda terör örgütünün keskin nişancısı, bombacısı olmak üzere 3 terörist ölü olarak ele geçirildi.

Diyarbakır'dan gelen son dakika haberine göre, bölücü terör örgütüne karşı başlatılan operasyonlar kapsamında Silvan'da 14 Temmuz'dan 16 Temmuz'a kadar süren operasyonlarda, ilçede terör örgütünün bombacısı, keskin nişancısı ve bir terörist daha ölü olarak ele geçirildi. Toplamda 3 terörist öldürüldü ve 24 teröristler ile işbirliği yapan kişiler yakalandı.

Diyarbakır Valiliğinden gelen açıklamalara göre, Silvan'da yapılan operasyonlarda 3 terörist yakalandı. Çok sayıda mühimma ele geçirildi. Terör örgütüne yönelik yapılan aramalarda, 1 roketatar, 1 adet M-16 piyade tüfeği, 2 adet Kalaşnikof, 2 adet av tüfeği, 1 adet Baretta tabanca, 1 adet Kanas, 1 adet kurusıkı tabanca, 4 adet el bombası, 20 adet şarjör, 5 adet anti tank roket mühimmatı, 5 telsiz, 5 adet anti tank roket mühimmat sevk fişeği, 2 adet gece görüş cihazı, 4 adet dürbün ve silahlara ait olan 1.071 adet mühimmat ele geçirildi.

Ayrıca EYP'lerde kullanılan EYP düzeneği, 17 adet TNT kalıbı, 9 adet dinamit lokumu, EYP düzenekleri için hazırlanmış pil blokları, 6 adet elektrikli fünye, infilaklı fitil, EYP için hazırlanmış muhtelif malzemeler, EYP için hazırlanmış kablo, EYP düzenekleri için radyo, EYP döşerken kullandıkları muhtelif malzemeler, 19 adet EYP düzenekleri için hazırlanmış akü ele geçirilerek imha edilmiştir.

Bölücü terör örgütünün, farklı bölgelerden gasp ederek kaçırdıkları ve bombalı araç saldırılarında kullanacakları tahmin edilen 4 araç, resmi ve özel araçlardan da gasp ettikleri araç plakaları ele geçirildi. Yol keserken kullandıkları ikaz levhası, gıda, giyim ve yaşam malzemeleri, örgütsel dökümanlar, sığınak yapımında kullanılan malzemeler, örgütü simgeleyen bez parçaları ele geçirilmiştir. Yapılan operasyonlar devam etmektedir.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *