» 
»
 

Terör örgütünün sözde Erzurum sorumlusu İsa Teres öldürüldü

Bölücü terör örgütünün sözde Erzurum eyaleti sorumlusu İsa Ferhat kod adlı İsa Teres'in öldürülmesi ile örgüte büyük darbe vuruldu. Bölgedeki bölücü terör örgütü üyeleri dağılma noktasına geldi.

Bölücü terör örgütünün Bingöl, Erzurum ve Muş illerini kapsayan sözde Erzurum eyaleti sorumlusu kod adı İsa Ferhat olan İsa Teres 3 Kasım'da düzenlenen büyük operasyonda yanındaki teröristler ile birlikte etkisiz hale getirildi. Terör örgütünün 2014 yılından bu yana Erzurum, Bingöl ve Muş illerini kapsayan sözde Erzurum sorumlusu olduğu tespit edilen ve terörden dolayı arananlar arasında mavi listede aranan, 1 milyon 500 bin lira başına ödül konulan İsa Teres'in 1993'te terör örgütüne katıldığı belirlendi. Teröristin daha önce de Iğdır, Ağrı, Kars ardından da Irak'ın kuzeyindeki Avaşin-Basyan sorumlusu olduğu tespit edildi.

İsa Teres'in 2008 yılında 5 Nisan'da Ağrı'nın Doğubeyazıt İlçesinde hudut karakoluna roketle saldırı düzenlediği, 8 Nisan 2008'de aynı ilçede askeri aracın geçişi esnasında mayınlı saldırıları gerçekleştirdiği belirtildi. Aynı zamanda 23-24 Ağustos tarihlerinde Bingöl Karacehennem ormanları bölgelerinde 2 korucunun ve 1 askerin şehit olduğu mayınlı saldırının da talimatını verdiği biliniyordu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *