» 
»
 

Terör örgütünün sözde Gap-Ruha Alan sorumlusu öldürüldü!

Mardin'de düzenlenen operasyonlarda öldürülen 5 teröristten birinin Firaz Bagok kod adlı, terör örgütünün sözde Gap-Ruha Alan sorumlusu olan Masum Ay olduğu öğrenildi.

Güvenlik güçleri ile çatışmada ve eylemlerde, bölücü terör örgütü üyelerine talimatlar veren sözde Gap-Ruha Alan sorumlusu olan Firaz Bagok ve onunla beraber 5 terörist düzenlenen operasyonlarda ölü olarak ele geçirildi. Öldürülen teröristler, Firaz Bagok kod adlı Masum Ay, Welat Samsur kod adlı Mehmet Kulbay, Kurtay Birhat Feraşin kod adlı Yahya Yağmur, Mordem Gelhat kod adlı Beşir Uca ve Bingol kod adlı Mahmut Güçlü olduğu öğrenildi.

Operasyonlarda ölü olarak ele geçirilen teröristlerden birinin terör örgütünün eylemlerini gerçekleştirdiği olaylarda talimatlar veren ve daha birçok terör olayına karışan Firaz Bagok yani Mahsum Ay olduğu tespit edildi.

Terör örgütünün sözde GAP-Ruha sorumlusu Mahsum Ay, 28.08.2015 tarihinde Şanlıurfa'nın Balıklıgöl Devlet Hastanesi önünde iki polisin şehit edilmesi, 28.10.2015'te Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı olan Nihat Çiftçi'ye düzenlenen silahlı saldırı, 24.12.2015'te Şanlıurfa Siverek'te devriye gezen trafik polisinin şehit edilmesi, 1 polis memurunun yaralanması, 18.12.2015'te Siverek'in Şekerli Mahallesi'ndeki Ali Bülbül'ün öldürülmesi eylemlerinde teröristlere talimatlar vermesi ve 28.03.2016'da Siverek'te jandarma aracına düzenlenen mayınlı tuzağın ve yine aynı tarihte Sarıören Mahalle Muhtarı İbrahim İnco'nun aracında öldürülmesi olaylarında büyük rolü olduğu ve olayların faili olduğu tespit edildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *