» 
»
 

Terör örgütünün sözde Nusaybin sorumlusu Habetkar öldürüldü

Nusaybin'i terör örgütünden temizleme operasyonları devam ederken, çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi. Ayrıca teröristlerin sözde Nusaybin sorumlusu Habetkar kod adlı Zamani Çamak'ta öldürüldü.

Mardin Nusaybin'de 14 Mart'tan bu yana sokağa çıkma yasağı devam ederken, bölgedeki operasyonlar hız kesmeden devam ediyor. Nusaybin'i terör örgütüne bağlı teröristlerden temizleme çalışmaları devam ederken bugün güvenlik güçleri tarafından yine büyük bir operasyon gerçekleştrildi. Yapılan dev operasyonlarda terör örgütünün silah ve mühimmatları ele geçirildi. Diğer önemli gelişme ise kaçmaya çalışacağı söylenen terör örgütünün sözde Nusaybin sorumlusu Habetkar kod adlı Zamani Çamak'ta ölü olarak ele geçirildi.

Mardin Nusaybin'in dört mahallesinde devam etmekte olan Atmaca - 7 Müşterek Özel Birlik Operasyonları hız kesmeden devam ediyor. 14 Mart tarihinden bu yana devam etmekte olan operasyonlar kapsamında halka sokağa çıkma yasağı konulmuştu. Yasağın devam ettiği bölgede terör örgütü üyeleri ile güvenlik güçleri arasındaki çatışmalar devam ediyorken, bugün terör örgütüne ait çok sayıda mühimmat ve silah ele geçirildi. 1 adet tabanca, 2 RPG-7 roketatar, 5 adet Kaleşnikof, 1 adet dürbün ile birlikte teröristlerin sözde Nusaybin sorumlusu ilan ettikleri Habetkar kod adlı Zamani Çamak'ta ele geçirildi.

Aynı zamanda yapılan büyük operasyonda güvenlik güçlerinin bir binada yapmış olduğu aramalarda, 18 tane el bombası, 3 antipersonel, 14 kaleşnikof tüfek, 3 adet fişek, 3 adet hazır halde EYP, 4 telsiz, 2 adet uzaktan ateşleme yapan kumanda, 66 piyade tüfeği, 13 hücum yeleği, 2 şarjör, 1 voltmetre, 1 roketatar, 2 adet antitank, fünye, hazır düzenek 4 tane, 3 - 5 metre fitil, kelepçe ele geçirildi. Ölü olarak ele geçirilen Zamani Çamak'ın kaçmaya çalışacağı bilgisi teslim olan teröristler tarafından güvenlik güçlerine bildirilmişti. Yapılan operasyonların bölge tamamen teröristlerden temizlenene kadar, halkın güvenliği tamamen sağlanana kadar devam edeceği açıklandı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *