» 
»
 

Terör örgütünün üst düzey 5 yöneticisi yakalandı

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, bölücü terör örgütü PKK'nın üst düzey 5 yöneticisinin yakalandığı belirtildi.

İçişleri Bakanlığı yetkililerinden alınan bilgiye göre, terörle mücadele ekiplerinin Türkiye genelinde yürüttüğü operasyonlarda KCK-Türkiye Meclisi içerisinde üst düzey faaliyet yürüttüğü belirlenen S.A. (35), H.A. (34) ve M.Ö. (41) Diyarbakır'da, E.A. (45) Şanlıurfa'da ve B.A. (42) ise Antalya'da gözaltına alındı.

Teröristlerden S.A.'nın KCK sözde Kürdistan saha sözcüleri arasında yer aldığı ve Nisan'da örgütün üst düzey yöneticileri ile görüşmek üzere Kandil'e gittiği, Diyarbakır'dan 13 Kasım tarihinde Erbil'e hava yolu ile geçtiği ve 18 Kasım tarihinde ise Habur Sınır Kapısı'ndan Türkiye'ye giriş yaptığı öğrenildi. H.A.'nın KCK sözde Kürdistan sözcülerinden olduğu ve öncesinde Suriye Kamışlı'da örgütün haber ajansı ANHA'da sorumlu düzeyde faaliyet gösterdiği belirlendi. E.A.'nın KCK sözde Diyarbakır sorumlusu olduğu ve Mart'ta örgütsel temaslarda bulunmak üzere Kandi'e gittiği belirtildi.

2016 Ocak'ta örgütsel amaçla Irak Erbil'e giden M.A. ile B.A. ile diğer 3 terörist hakkında aynı zamanda "silahlı terör örgütü kurma, yönetme ve silahlı terör örgütüne üye olma" suçlarından dosyalarının bulunduğu ifade edildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *