» 
»
 

Teröre karşı binlerce kişi Adana'da tek yürek oldu

Adana'da siyasi partiler ile sivil toplum kuruluşları "Teröre Hayır! Kardeşliğe Evet" yürüyüşü düzenledi. Binlerce vatandaş bir araya gelerek teröre karşı birlik ve beraberlik çağrısı yaptı.

Terör saldırılarına karşı AK Parti, MHP ile CHP il başkanları ve bazı sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin "Teröre Hayır Kardeşliğe Evet" yürüyüşü için yaptığı çağrıya kulak veren binlerce Adanalı yürüyüşe katıldı. Türk bayrakları ile yürüyüşe katılan Adanalılar, Uğur Mumcu Meydanı'nda teröre karşı sloganlar attı. Ardından da Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, İl Emniyet Müdürü Osman Ak ve diğer protokol üyeleri Atatürk Parkı'na yürüdü.

Burada sivil toplum kuruluşları (STK) adına konuşma yapan Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, "Gün dünyaya bu milletin bölünmez olduğunu gösterme günüdür. Allah bu milletin birliğini daim etsin" dedi.

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, "Son bir aydır ilki Adana’mızda, sonra İstanbul'da, Ankara'da askerlerimizi, polislerimizi ve sivil vatandaşlarımızı şehit verdik. Nasıl ki 15 Temmuz günü FETÖ terör örgütü bu ülkeye darbe girişimine kalkıştığında, milletimiz darbeye nasıl karşı koyduysa, bugün de aynı yürekle ve aynı cesaretle terör örgütlerinin karşısında duracağız. 15 Temmuz'u planlayan işbirlikçileri kimse, bugün bu terör eylemlerini yapan işbirlikçileri onlardır. Biz bu milletin birliğine ve beraberliğine sahip çıkacak. Bu ülkenin birliğe zarar gelememesi için gerekirse canımızı feda edeceğiz. Kimse bizim birlik ve beraberliğimizi bozamaz" dedi.

Düzenlenen yürüyüşe protokol üyeleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Yürüyüşün ardından bazı vatandaşlar ellerinde Türk bayrakları ile özel harekât polisinin yanında fotoğraf çektirdi.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *