» 
»
 

Teröre karşı futbol ailesi sahaya iniyor!

Türkiye Spor Toto Süperlig takımlarında forma giyen yabancı ve yerli futbolcuların teröre tepkilerini göstermek için “Yıldızlar Karması” adı altında dayanışma maçı yapılacak. Ayrıntılar haberde...

Yaşanan terör olayları karşısında bir araya gelen futbol ailesi, "yıldızlar Karması" adı ile gerçekleştirilecek dayanışma gecesini 22 Aralık Perşembe günü düzenleyecek. Bu organizasyon öncesi Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, TFF Başkanı Yıldırım Demirören, Kulüpler Birliği Başkanı Göksel Gümüşdağ ve Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim basın toplantısı düzenledi. Toplantıda TFF 2.Başkanı Ali Dürüst, Yönetim Kurulu Üyeleri Cengiz Zülfükaroğlu ve Ali Düşmez ile Genel Sekreter Kadir Kardaş’ta hazır bulundu.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı, Türkiye Futbol Federasyonu,Kulüpler Birliği Vakfı koordinasyonunda gerçekleşecek organizasyona Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’da katılacak. 22 Aralık 2016 tarihinde saat 20.00'da BJK Vodafone Arena başlayacak “yıldızlar karması” dayanışma maçından elde edilen gelirin tamamı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı aracılığı ile şehit ve gazi ailelerine bağışlanacak.

Toplantıda açıklamalarda bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "Milletimizin, devletimizin varlığı, bölünmez birliği, bayrağımız ve inancımız için şehit olanlara Allah'tan rahmet diliyorum. Gazilerimize acil şifalar diliyorum. Dün akşam Ankara'da ihanet şebekesinin suikastiyle öldürülen Rusya Federasyonu Türkiye Büyükelçisi nezdinde dost Rus halkına ve ailesine başsağlığı diliyorum" dedi..

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *