» 
»
 

Teröristler bu sefer de Diyarbakır'da bir ortaokulu ateşe verdi!

Diyarbakır'daki Mevlana Halit Ortaokulu alevler içinde yandı. Bir grup terörist maske takarak okula molotof kokteyli ile saldırıda bulundu. Ateşe verip attıkları molotof kokteyli okulda patladı ve ardından yangın çıktı.

Diyarbakır'ın Bağlar İlçesi'ndeki Mevlana Halit Ortaokulu'nda yangın çıktı. Yangının çıkma sebebi bir grup teröristin okula maskeli bir şekilde gelip ellerindeki molotof kokteyllerini ateşe verip okula ard arda fırlatmalardan dolayı olduğu ortaya çıktı. Molotof kokteyllerinin patlamalarının ardından bir anda yükselen alevleri söndürmek için, güvenlik görevlisi ve çevredeki vatandaşlar yardım etti. İtfaiye ekiplerinin de olay yerine intikal etmesinin ardından yangın tamamen söndürüldü. Olayda ölü veya yaralı bulunmamaktadır.

Dün akşam 21:00 sıralarında Diyarbakır Bağlar İlçesi'nde Mevlana Halit Mahallesi'nde bulunan Mevlana Halit Ortaokulu'nda yangın başladı. Bir grup terörist maske takarak, önceden hazırladıkları molotof kokteyllerini yakarak okula fırlattılar. İçerisindeki yanıcı maddeden ve ard arda atılan molotof kokteyllerinden dolayı kısa sürede Mevlana Halit Ortaokulu'nda yangın çıktı. Alevlerin bir anda okul girişini komple kapladığı ve hızla yayıldığı görüldü. Okulu ateşe veren teröristler yakalanma korkusu ile hızla olay yerinden kaçtılar. Güvenlik görevlisinin ve çevredeki vatandaşların yardımlarıyla yanan okula ilk müdahale gerçekleştirildi. Ancak alevlerin tüm okulu kaplaması korkusuyla, vatandaşlar itfaiyeye haber verdiler. Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri hızla büyüyen alevleri söndürmeyi başardılar. Daha sonrasında olay yerine gelen polis ekipleri ve olay yeri inceleme ekipleri, teröristler ile ilgili deliller bulabilmek için olay yerinde ve güvenlik kamerası kayıtlarında incelemeler yaptılar. Kimliği henüz belirlenemeyen ve Mevlana Halit Ortaokulu'na molotoflu saldırı gerçekleştiren teröristlerin bir an önce yakalanmaları için geniş çaplı aramalar gerçekleştirileceği ve bu olayların peşini bırakmayacaklarını ifade eden güvenlik güçleri olay ile ilgili soruşturma açıldığını da dile getirdiler.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *