» 
»
 

Teröristler Hakkari'de askeri noktalara saldırdı: 4 asker yaralı

Hakkari'nin Çukurca kırsalında bölücü terör örgütü üyeleri üst bölgelerdeki askeri noktalara saldırı düzenledi. Güvenlik güçlerinin karşılık vermesi ile bölgede çatışma çıktı. Çatışmada 4 asker yaralandı.

Operasyonların ve çatışmaların halâ devam etmekte olduğu Hakkâri'nin Çukurca kırsalına, bölücü terör örgütü mensupları Çukurca'nın üst bölgesindeki askeri noktalara saldırı düzenlediler. Güvenlik güçlerinin de silahla karşılık vermesinin ardından bölgede çatışma çıktı. Meydana gelen çatışmada 4 asker yaralandı. Yaralanan askerler helikopter ile Fatih Kışlası'na oradan da ambulans ile Hakkari Devlet Hastanesine sevk edilerek tedavi altına alındı. Bölgede hava destekli olarak operasyonların devam ettiği bilgisi alındı.

Dün akşam saatlerinde Hakkâri'nin Çukurca İlçesine bağlı olan Uzundere beldesinde teröristler ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada 6 asker yaralanmış ve 1 asker şehit olmuştu. Meydana gelen olaydan alınan bilgilere göre, akşam saatlerinde gerçekleşen çatışmada, yaralanan askerler ambulans ile Hakkâri Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Hakkâri Valisi Cüneyt Orhan Toprak'ın yaptığı açıklamada, çatışmada 1 askerin şehit düştüğünü ve 6 askerin hastanede tedavi altına alındığı ayrıca 20 terör örgütü üyesinin ölü olarak ele geçirildiğini dile getirdi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *