» 
»
 

Teröristler taş ocağına saldırdı

Hatay Amanos dağı Akarca bölgesinde yer alan kireç taşı ocağına bölücü terör örgütü üyesi teröristler saldırı düzenledi. Teröristler bir hafta içerisinde taş ocaklarına yönelik ikinci saldırıyı gerçekleştirdi.

Alınan bilgilere göre Hatay'ın İskenderun ilçesinde bölücü terör örgütü üyesi teröristler Amanos Dağı eteklerinde bulunan iş makinelerini ateşe verdi ve yaktı. Olaydan alınan bilgilere göre, dün saat 15.30 sıralarında Amanos Dağları eteklerindeki Sarıseki Mahallesi Akarca mevkiinde yer alan taş ocağına bölücü terör örgütü mensubu teröristler tarafından baskın yapıldı. Teröristler üç adet üç makinasını ateşe verdi. Ardından da iki iş makinasını da uçurumdan aşağıya yuvarladı. Şirket çalışanlarına da örgüt propagandaki yapan 6 terörist daha sonrasında kaçtı.

Olayın sonrasında güvenlik güçleri bölgeye sevk edildi. Olay yerinden kaçan bölücü terör örgütü üyelerinin yakalanması için güvnenlik güçleri operasyon başlattı ve operasyonların halâ devam ettiği bildirildi. Bölücü terör örgütü üyesi teröristler 5 gün önce de Dörtyol'un Amanos dağları eteklerinde Beşikgöl mevkiinde yer alan taşocağını bastı ve 11 araç ile 1 iş makinesini ateşe vermişlerdi. Olayın ardından ise 4 kişiyi rehin alıp kaçmış ve daha sonra rehineleri serbest bırakmıştı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *