» 
»
 

Teröristler yakalanacaklarını anlayınca kendilerini patlattı

Diyarbakır'dan alınan bir ihbar üzerine Ankara Haymana yolunda durdurulan iki terörist teslim ol çağrısına uymayarak araçlarında bulunan bombayı patlattı...

Alınan bilgilere göre, sabah saatlerinde Diyarbakırdan gelen bir ihbarı değerlendiren emniyet güçleri Ankara - Haymana yolu 9. kilometresinde içerisinde iki teröristin bulunduğu aracı özel bir at çiftliği yakınlarında sıkıştırıldı.

Emniyet güçleri tarafından düzenlenen operasyon neticesinde yakalanacaklarını anlayan teröristler kendilerine yapılan teslim olun çağrılarına rağmen teslim olmak yerinde içerisinde bulundukları araçta bulunan bombayı patlattılar. Bölgeye çok sayısa sağlık ve güvenlik ekibi sevk edilirken, canlı bomba oldukları düşünülen teröristler ölü olarak ele geçirildi.

Olay sonrasında konu hakkında açıklamada bulunan Ankara Valisi Ercan Topacan, ölü ele geçirilen teröristlerin PKK ile bağlantılarının olma ihtimalinin yüksek olduğunu, emniyet güçlerinin müdahalesine fırsat olmadan canlı bombaların kendilerini patlattıklarını ifade etti. 3. bir teröristen daha şüphelenildiğini de belirten Topacan bu bilginin henüz netleştirilmediğini kaydetti.

Araçta yaklaşık 200 gram amonyum nitrat ve çeşitli plastik patlayıcılar olduğunu düşündüklerini vurgulayan Topaca, uzman ekipler tarafınca yapılan incelemelerin devam ettiğini, aracın asıl paylatılmak istildiği yer konusunda henüz net bir bilgiye ulaşılmadığını, teröristlerin araca Türk bayrağı asarak kendilerini kamufke etmeye çalıştıklarını da sözlerine ekledi.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *