» 
»
 

Teröristler yol kesip araçları ateşe verdi

Bitlis-Diyarbakır karayolunun Buzlupınar mevkiinde bölücü terör örgütü üyeleri araçların yolunu kesti. Ardından da 11 aracı ateşe verdi. Durumu fark edip geri dönmeye çalışan araçlara ise uzun namlulu silahlar ile ateş açtı. Araçlardaki bir öğretmen ve bir polis yaralandı.

Meydana gelen olaydan alınan bilgilere göre sabah saat 08:00 sıralarında bölücü terör örgütü üyeleri Bitlis-Diyarbakır karayolunun merkeze yaklaşık 20 kilometre uzaklığı bulunan Buzlupınar mevkiinde bulunan araçların önünü ellerinde silahlar ile durdurdu. Teröristler yolu kestiği araçların içerisindeki vatandaşları toplayıp kimlik kontrolünde bulundu. Aynı zamanda örgüt propogandası yapan terör örgütü mensupları, o esnada kendilerini fark eden ve uzaklaşmaya çalışan araçlara da uzun namlulu silahlar ile ateş açtı.

Tayininin çıkması ile şahsi otomobili ile Gaziantep'ten eşi ve çocuğu ile birlikte Van'a gitmekte olan polis Mehmet Dağlı, teröristleri fark edince uzaklaşmaya çalıştı. Teröristler ise kaçmaya çalışan Dağlı'ya ait araca ateş açtı. Polis memuru Mehmet Dağlı teröristlerin açtığı ateş sonucunda yaralandı. Yine aynı şekilde teröristleri fark edip geri dönmeye çalışan öğretmen Mehmet Cemal Kartal'ın da aracına teröristler ateş açtı. Öğretmen Kartal'da yaralandı. Mehmet Dağlı Bitlis'te kaldırıldığı hastanede, Mehmet Cemal Kartal ise Siirt'te tedavi gördükleri hastaneden taburcu edildi.

Teröristler olay yerine dağdan gelen timleri ve helikopteri görünce kaçtılar. Helikopter ile teröristleri arama faaliyetleri başlatıldı. Kapatılan karayolu incelemelelerin ardından ulaşıma geri açıldı. Bitlis Valisi Ahmet Çınar, bölgede terör örgütü propagandası yapan ve yol kesip, ratgele ateş açan 9 teröristin yakalanması için operasyonların devam ettiğini, terör örgütünün tuzaklarına karşı itinalı çalışmaların sürdürüldüğü ifade etti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *