» 
»
 

Teröristlere operasyon başlıyor! Sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Diyarbakır'ın Lice, Kocaköy ve Hani ilçelerine bağlı 7 köyde, bölücü terör örgütüne yönelik düzenlenecek operasyon nedeniyle sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Diyarbakır'da bölücü terör örgütüne yönelik düzenlenecek operasyondan dolayı 7 köyde sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Valilikten yapılan açıklamada, Lice, Hani ve Kocaköy ilçeleri kırsalında faaliyet yürüten, içlerinde üst düzey terör örgütü yöneticilerinin de yer aldığı değerlendirilen terörist ile işbirlikçilerinin etkisiz hale getirilmesi, teröristler tarafından kullanıldığı değerlendirilen barınak, sığınak, depo alanlarının ve uçaksavar mevzilerinin tahrip edilmesi ve malzemelerin ele geçirilmesi amacı ile operasyon düzenleneceği belirtildi.

Operasyon düzenlenecek bölgelerde, halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması amacı ile İl İdaresi Kanunu'nun ilgili maddeleri gereğince, sivil vatandaşların zarar görmemesi için Hani'nin Kırım, Yayvan ve Gömeç köyleri, Lice'nin Gökçe ve Güçlü köyleri ile Kocaköy'ün Şaklat ve Yazıköy köylerinde 18 Aralık saat 05.00'ten itibaren sokağa çıkma yasağının ilan edildiği ve yasağa uyulmasının, vatandaşların can ve mal güvenliği yönünden önem arz ettiği açıklandı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *