» 
»
 

TFF istifalar ile ilgili 2. açıklamayı yaptı

Kurullar istifalarını verdi TFF ikinci kez konuya ilişkin açıklama yaptı. Güvenlik incelemesinin selameti için istifaların verildiği, hain örgütle bağlantısı tespit edilenlerin istifalarının kabul edileceği bildirildi.

Türkiye Futbol Federasyonu kurulların istifalarına ilişkin ikinci bir açıklama yaptı. TFF’nin açıklamasında 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında yapılacak olan güvenlik incelemesinin selameti için kurulların istifalarını verdikleri, güvenlik incelemelerinin tamamlanmasının ardından hain terör örgütü ile bağlantısı tespit edilen üyelerin istifalarının işleme koyulacağı ve kabul edileceği bildirildi.

Millete ve demokrasiye yönelik yapılan saldırının ardından yapılacak güvenlik incelemelerinde temiz çıkan üyeler ile ilgili de bilgi verildi. Açıklamada bu üyelerin istifalarının kabul edilmeyeceği, görevlerine devam edecekleri bilgisi paylaşıldı.

FETÖ/PDY kapsamında TFF’nin tüm kurullarına güvenlik incelemesi başlatılmış, bu nedenle de ahkim Kurulu, PFDK, UÇK, Etik, Kulüp Lisans, MHK, Temsilciler Kurulu, Sağlık Kurulu, Dopingle Mücadele Kurulu, Engelliler Koordinasyon Kurulu ve Dış İlişkiler İcra Kurulu istifalarını vermişlerdi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *