» 
»
 

TFF’de ilişiği kesilenlerin sayısı 94 olarak açıklandı

Darbe girişimi sonrasında tüm kamu kurumlarında görevden almalar devam ederken, TFF’de düğmeye basmış ve güvenlik incelemesi başlatmıştı. Kurulların istifalarının ardından bugün 94 kişinin ilişiğinin kesildiği açıklandı.

FETÖ darbe girişimi ile ilgili görevden uzaklaştırmalar tüm Türkiye’de devam ediyor. Türkiye Futbol Federasyonu’nda da harekete geçen yetkililer bugün ilişiği kesilenler olduğunu duyurdu. Güvenlik incelemelerinin selameti açısından tüm kurulların istifalarının alınmasının ardından TFF bir açıklama yapmış ve inceleme sonucunda temiz çıkacak olan isimlerin istifalarının işleme konmayacağını belirtmişti. Bugün gelen habere göre federasyon 94 kişinin TFF ile ilişiği kesildi.

Dün yapılan açıklamada TFF yeni Merkez Hakem Kurulu Başkanını da belirlemiş ve daha önce 2 kez MHK başkanlığı yapmış olan Yusuf Namoğlu olduğunu duyurmuştu. Bugün ise Türkiye Futbol Federasyonu, kendi bünyesinde görev yapmakta olan 94 kişinin ilişiğinin kesildiğini bildirdi. TFF ayırca ilişiği kesilenler arasında klasman ve bölge hakemleri ile hakem yardımcılarının, il hakem kurulu üyelerinin ve bölgesel gözlemcilerin yer aldığını da duyurdu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *