» 
»
 

THY aslı olmayan bomba ihbarı ile alarma geçti

İstabul'dan Diyarbakır'a yolcu götürmeye hazırlanan Boeing 737-800 tipi uçakta iki kişi arasında çıkan tartışmada şahıslardan birinin üzerimde bomba var patlatırım demesi nedeni ile korku dolu anlar yaşandı.

İstanbul Atatürk Havalimanın'da sabah 05:20 sularında yaşanan olay da edinilen bilgilere göre; Diyarbakır'a havalanmak için hazırlık yapılan TK 2602 sefer sayılı Boeing 737-800 tipi yolcu uçağında alacak meselesi yüzünden iki kişi arasında hararetli bir tartışma başladı. Bu sırada içlerinden biri neden yaptığı bilenmeyen bir sebeple uçakta bomba var patlatırı diye bağırdı. Bağrışmayı duyan kabin sorumluları durumu pilota haber verdi. Risk almak istemeyen pilot yetkililere haber vererek uçağın boşaltılmasını sağladı. Yolcular terminalde bekletilirken, uzman ekipler yardımı ile uçakta detaylı arama gerçekleştirildi.

Titiz aramalar sonucunca herhangi bir bomba izine rastlanmazken panik yaşanmasına sebep olan şahıslar sorgulanmak amacı ile göz altına alınarak Atatürk Havalimanı içerisinde bulunan polis merkezine götürüldü. Bu esnada olay yerinde bulunan gazetecilerin neden böyle birşey yaptınız sorusuna ise gayet alaycı bir şekilde neden kavga edelim yalan söylüyorlar diyerek karşılık verdi. 05:20'de kalkması gereken uçak 3 saat gecikme ile saat 08:20'de havalandı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *