» 
 

THY öğrenci indirimi uygulamasında artık belge zorunlu değil

Tatile kısa bir süre kala THY’den öğrencilere büyük bir fırsat. Öğrenci belgesine gerek kalmadan indirimli uçuş tüm öğrenciler için mümkün olacak ancak yapmanı gereken tek şey Miles & Smiles üyesi olmak.

Tatil hayalleri kurarken pek çoğu için yol masrafları külfetlidir. Tatile giderken biraz rahat bir seyahat edebilmek için uçağı tercih etmek ise neredeyse tam ücret ödenen çocuklarla birlikte masrafları katlar. Böyle durumlarda tatil parasını denkleştirmiş aileler için tercih genel olarak uzun saatler süren karayolu seyahatleridir. Ancak THY yeni uygulamasıyla bu soruna bir çözüm üretmeyi amaçlamış ve tatile giderken de ailelerin hem maddi olarak hem de kısa süren yolculuk konforu açısından rahat ettirmeyi amaçlamış.

Daha önceden de öğrenci indiriminin uygulandığı Türk Hava Yolları’nda öğrenci kimliği ibraz etmek zorunluydu ancak bu uygulama pek çok öğrenci için sorun teşkil edebiliyordu. Daha önceden ihtiyaç duyulmadığı için alınmamış olan öğrenci kimliğinin ibrazı da gerçekleştirilemiyordu. Şimdi bu mecburiyet ortadan kaldırıldı ve MEB ve YÖK veri tabanında bulunan 12 ile 24 yaşları arasındaki tüm öğrenciler için indirimli uçuş hakkı getirildi.

Hem THY hem de Anadolu Jet uçuşları için geçerli olacak olan indirim uygulamasına kademeli geçiş yapılacak ve önce Türkiye’den düzenlenen biletler için geçerli olacak. Ancak indirimden yararlanabilmek için öncelikli olarak yapılması gereken işlem Miles & Smiles üyesi olarak profil bilgileri doldurulurken öğrenci olduğunu belirtmek ve kaydını yaptırmak olacak. Engelliler ve yaşa bağlı indirimler için ise belge ibraz zorunluluğunda bir değişiklik yapılmadı yani bu tür indirimler için belgelerin ibrazı gerekiyor ancak yapılan duyuruya göre bu husustaki çalışmalar da sürmekte.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *