» 
 

THY seferlerinde görev yapacak pilot adayları arıyor

Dev havayolu şirketi Türk Hava Yolları, uçuşlarında görevlendirmek için yetiştirmek üzere pilot adayı alacağını açıkları. Açıklamaya göre sınavda başarı elde edenler yolcu uçaklarında 2. pilot olarak uçacak.

Hava yolu işletmeciliğinde bir dünya devi olan Türk Hava Yolları hem Türkiye genelinde başlatılan istihdam kampanyasına destek vermek hem de bünyesine almak üzere yetiştirilmek için pilot adaları alacağını açıkladı. Açıklamada sınavda başarı elde eden adayların, THY bünyesindeki Uçuş Akademisi'nde aldıkları eğitimleri başarıyla tamamladıktan sonra yolcu uçaklarında ikinci pilot olarak göreve başlayacak.

Başvuralarda dikkat edilecek olan hususlara göre pilot adaylarının 1 Eylül 1987 tarihinden sonra doğmuş olmaları, açık öğretim veya örgün eğitimde lisans eğitimlerini tamamlamış olmaları, boy-kilo oranının ve aranan sağlık şartlarının belirtilen kriterlere uygun olması gerekiyor. Ayrıca yabancı dil olarak İngilizce şartında ise son iki yıl içinde yapılmış TOEFL'dan (IBT) 75 ve IELTS (Akademik) sınavlarından en az 6 almaları isteniyor. THY başvuruları, internet sitesi üzerinden kabul ediyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *