» 
»
 

THY uçağı Kosava'ya iniş sırasında pist dışına çıktı

(THY) Türk Hava Yolları'na ait İstanbul'dan Kosova Priştine seferine çıkan uçak, Priştine pistine inşi sırasında pistten dışarı çıktı. Yolcularda büyük panik yaratan olayda yaralanan olmadı.

İstanbuldan hareket eden THY'nin (Türk Hava Yolları) uçağı Kosova Priştin'deki Adem Jashari havalimanına ineceği sırada bir aksilikden dolayı inerden o sırada uçak pistten çıktı. İçinde yoplam 143 yolcusu ve 7 bebek ile Türk Hava Yollarının İstanbuldan hareket eden TK1018 seferli uçağı Kosova Priştin'deki havalimanına ineceği sırada pistten çıktı.

Açıklamalar doğrultusunda Türk Hava Yolları'nın İstanbul - Kosova uçağı, sağanaklardan dolayı havaalanına inişi sırasında zorlandı ve pist dışına çıktı. TK1018 seferki THY uçağının pistten çıkması durumunda neredeyse bütün yolcular büyük panik yaşadılar. TC-JFY tescilli Boeing 737-800 tipli uçağın sağanak yağıştan dolayı topraklık alandan kayarak pistin dışına çıktığı öğrenildi.

Uçağın durmasından sonra tüm yolcular teker teker yaklaştırılan merdivenler ile uçaktan indirildi. Yolcuların ve mürettebatın sağlık durumunın ise iyi olduğu ve yaralanan olmadığı açıklandı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *