» 
»
 

THY uçağına yetişemeyince bomba ihbarı yaptı!

Türk Hava Yolları'nın (THY) İstanbul-Diyarbakır seferini yapacağı uçağına yetişemeyen bir yolcunun bomba ihbarı yaptığı tespit edildi ve şahıs gözaltına alındı.

THY'nin İstanbul-Diyarbakır seferini yapacak uçağı için asılsız bomba ihbarında bulunduğu iddia edilen şahıs yakalandı. Edinilen bilgilere göre, bugün sabah saatlerinde Atatürk Havalimanı'ndan hareket etmesi planlanan Türk Hava Yolları'na ait olan İstanbul-Diyarbakır tarifeli uçağı için 155 Polis İmdat hattına bomba ihbarında bulunuldu. Güvenlik prosedürleri gereğince, tedbir amaçlı uçakta arama yapıldı. Yapılan arama sonucunda bomba ihbarının gerçek dışı olduğu tespit edildi. İhbarı yapan M.S.G. isimli şahıs ise yapılan teknik takip sonucunda ortaya çıktı ve şüpheli şahıs İç Hatlar Terminalinde yakalandı.

Yakalanan ve emniyet noktasına götürülen M.S.G. verdiği ilk ifadede söz konusu olan uçağa yetişemediği için asılsız ihbarda bulunduğunu ve bu şekilde uçağın rötar yapacağını, uçak gecikince de uçağa binebileceğini düşündüğü için ihbar ettiğini dile getirdi. M.S.G.'nin ifadesinin alınmasının sonrasında şahıs Atatürk Havalimanı Emniyet Şube Müdürlüğü'ne getirildi. Öte yandan Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü ile Türk Hava Yolları'nın güvenlik aramlarından dolayı meydana gelen zararın karşılanması için kişiden şikayetçi olunacağı bilgisi alındı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *