THY uçuşlarında 'Samsung Galaxy Note 7' kabul etmeyeceğini açıkladı

Son günlerde patlama haberlerinin ardında toplatılan ve değişim programına dahil edilen Samsung Galaxy Note 7 telefonlar hakkında Türk Hava Yolları da karar aldı. THY tüm seferlerinde geçerli olmak üzere "Samsung Galaxy Note 7" cihazlarının yolcuların üzerinde, kabin ile kayıtlı bagajlarda veya kargo olarak uçaklara bulundurulması durumunda telefonun kabul edilmeyeceğini duyurdu.

Samsung son günlerde yeni akıllı telefonu Galaxy Note 7 nedeniyle oldukça zor günler geçirirken, patlama haberleri nedeniyle kullanıcılar arasında oldukça büyük tedirginliğe de yol açtı. Tüm dünyadan gelen patlama haberleri sonrasında telefonların toplatılması ve değiştirilmesi kampanyaları devam ederken bazı kuruluşlar da kendince önlemler almaya başladı. Bunlardan birisi de Türk Hava Yolları oldu.

THY resmi internet sitesinde Samsung Galaxy Note 7 telefonlarla ilgili bir duyuru yayınladı. Yapılan açıklama "Samsung Galaxy Note 7 cihazlarının taşınması" başlığıyla duyuruldu. Buna göre Türk Hava Yolları icra ettiği tüm seferlerinde Galaxy Note 7 telefonlarının taşınmasını yasakladı. Açıklamada "Ortaklığımızca icra edilen tüm seferlerde Samsung Galaxy Note 7 cihazlarının yolcu üzerinde, kabin bagajında, kayıtlı bagajlarda veya kargo olarak uçaklara kabul edilmeyeceğini siz değerli yolcularımıza bildiririz." ifadeleri yer aldı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *