» 
»
 

THY'dan gelen bilet açıklaması üzerine 340 seferi iptal etti

İstanbul Atatürk Hava alanında meydana gelen terör saldırısında oluşan patlama ulaşım sıkıntısı yarattı. Uçuş biletlerinde talep edilen değişim ve iptallerde sağlanan hizmetin kolaylaştırılacağını belirtti. Bunun üzerine 340 sefer iptal oldu.

Aldığımız habere göre Türk Hava Yolları, 28 Haziran ve 5 Temmuz 2016 tarihleri arasında İstanbul Havalimanında varış ve çıkış olan tüm saatlerde kayıt yaptırmış olan yolcuların 31 Temmuz 2016 tarihine kadar biletlerinde istedikleri talep işlemlerini yaptırmaları gerekçesi ile tüm rezervasyon ve güzergâh değişiklikleri ücrete tabi tutulmadan yapılacağını açıkladı. Ayrıyeten Türk Hava Yolları, biletlerde ücretsiz iadenin de mümkün olacağını açıkladı. Bu açıklamanın hemen ardından toplam 340 sefer iptal edildi.

Yolcular bilet süresini uzatmak isterler ise herhangi bir ceza ödemeden ve ücrete tabi tutulmadan biletin işlevselliğini 31 Temmuz’a kadar uzata bilme hakkına sahip olacak. Yolcular uçuş seyahatleri hakkındaki son durumları THY’nın çağrı merkezini arayarak ya da web sayfasından öğrenebileceklerdir.

Yapılan bir başka açıklama ise THY Basın Müşavirliği'nden geldi. Açıklamasında ilk olarak Atatürk Hava Limanında Amerika dâhil olmak üzere tüm uçuş seferlerinin başlatıldığını belirtti. Yolcularının aksaklıklara karşı hiçbir mağduriyet yaşamamaları adına uçuş biletleri hakkında güncel bilgileri Türk Hava Yolları’nın web sitesinden ve çağrı merkezlerinden iletişime ve takibe geçmelerinin ardından hava alanına müracaat etmelerini basına açıkladı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *