» 
 

THY’de yeni uygulama! Yangına karşı dayanıklı poşetler geliyor

Havayolları taşımacılığında bir dünya devi olan Türk Hava Yolları tarafında başlattığı yeni uygulama ile uçuşlarda kullanılan poşetler yangına karşı dayanıklı olacak.

THY yetkilileri tarafından yapılan açıklamalara göre firma uçuşlarda kullanılan poşetlerde değişikliğe gitti. Yeni uygulama kapsamında uçuşlarda kullanılan ve içerisine kulaklık, dergi gibi ürünlerin konulduğu naylon poşetlerin yapısında değişim yapıldı. Plastik olan poşetler yeni değişiklikle yangına dayanıklı ve doğayla uyumlu hale getirildi.

Doğada kendiliğinden yol olabilecek malzemeden üretilen yeni poşetler THY’nin bazı uçuşlarında kullanılmaya başladı. Ayrıca geri dönüşümlü poşetler uçakta meydana gelebilecek çıkabilecek yangınlara karşı dayanıklı olacak. Birçok testten geçirilen boşetler geç erime ve tutuşma gibi niteliklere sahip.  

Alışveriş Poşetlerinde Yeni Dönem Yılbaşından itibaren alışverişlerde kullanılan plastik poşetler kısıtlanacak. Yeni Atık Yönetmeliği kapsamında uygulanacak bu kısıtlama ile poşetler ücret tabi olacak. Market alışverişlerinde poşet isteyen müşteri karşılığında ücret ödemek zorunda kalacak.  Uygulama ile plastik kullanımın azaltılması ve kullanılan plastik poşetlerin doğaya uyumlu olması hedefleniyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *